10 лютого 2021 р.
Як вберегти дітей у всесвітній павутині?
Як вберегти дітей у всесвітній павутині?

Безпека дітей в інтернеті

До Дня безпечного Інтернету спільно з онлайн-видавництвом “4Mamas” ми підготували статтю про те, чому важливо дбати про безпеку дітей у всесвітній мережі.
“4Mamas” - перший український проект для свідомих батьків, який допомагає батькам виховувати щасливих та успішних дітей.
За даними онлайн-опитування, яке провело видавництво, 92% батьків дають дитині користуватися ґаджетами. На першому місці за популярністю - телефон з доступом до Інтернету, на другому - комп`ютер, на третьому - планшет. Існує тенденція: чим старше стає дитина - тим менше якісного часу з нею проводять батьки.
Поступово соціальні мережі створюють для дітей зручну ілюзію захищеності, безмежного простору для спілкування, яка починає віддаляти їх від реальності та від спілкування з людьми.

Керівниця психологічного напрямку благодійного фонду “Рідні” Ірина Ферко коментує: “Батькам важливо розуміти, що ґаджети потрапляють до дітей через них. З часом це може перерости у серйозну залежність, тому важливо допомогти дітям організувати свій час в Інтернеті. Якщо йдеться про дітей віком від 0-3 років, то чим менше дитина дотична до гаджетів, тим краще для розвитку її мозку. В ідеалі – повна відсутність цих інструментів. У віці від 3-7 років можна дозволити мінімальне користування ґаджетами (приблизно 1/5 частина часу від вашого живого спілкування з дитиною, а саме активної взаємодії, сумісної діяльності та будь-якої гри). Для дітей віком від 7-12 років рекомендується встановлювати правила та домовленості, а також розвивати критичне мислення. Після 13 років варто проінформувати дітей про ризики залежності, розповісти про причинно-наслідкові зв`язки Інтернет-залежності”.

Психологиня благодійного фонду “Рідні” - Олеся Верман додає: “Залежність від комп’ютера чи Інтернету можна описати як безконтрольне використання ґаджетів в той спосіб, який завдає фізичної, психічної та соціальної шкоди дитині. Якщо раніше говорили лише про два типи Інтернет-залежності: несоціальну (постійний пошук нової інформації) та соціальну (соціальні мережі, чати, ігри онлайн), то на даний час спеціалісти називають все більшу кількість різновидів даної проблеми. Найбільш поширена серед дітей - залежність від комп’ютерних ігор. Це призводить до появи агресії, яка стає виправданим способом вирішення конфліктних ситуацій і починає імітуватися в реальному житті”.

Поради для батьків, які прагнуть дбати про безпеку дітей в інтернеті.
1. Заохочуйте дитину розповідати про свій досвід користування Інтернетом та намагатися користуватися Інтернетом разом із дитиною, принаймні спочатку.
2. Пам’ятайте, що проста заборона не вирішить проблему - шукайте корисні для відповідного віку Інтернет-джерела, пропонуйте цікаві альтернативи і реальному житті.
3. Навчіть дитину, що не все, що вона читає чи бачить в Інтернеті, є правдою, а друзі в Інтернеті не завжди є тими, за кого вони себе називають.
4. Завжди наголошуйте на тому, що ваша дитина ніколи не повинна повідомляти адресу, номер телефону чи інші особисті дані
5. Поки ви не переконаєтесь, що ваша дитина може розумно користуватися всесвітньою мережеою, використовуйте програмне забезпечення, яке контролює діяльність дитини в мережі Інтернет; існують програми, що дозволяють заблокувати доступ до невідповідних веб-сайтів і відстежувати веб-сайти, які відвідують ваші діти.

Також, спільно з видавництвом “4Mamas” ми рекомендуємо батькам книгу “Діти та ґаджети. Секрети розумного спілкування”, авторка - Анна Гресь. У книзі ви знайдете правила користування ґаджетами для дітей від 0 до 16 років, інструкції з виведення дітей зі стану повної ґаджетозалежності, а також правила безпечного користування Інтернетом.

Гаряча лінія фонду:
0 800 300 484