29 січня 2021 р.
Як навчитися розуміти власну дитину?
Як навчитися розуміти власну дитину?

Поради від психологині фонду

Від народження кожна дитина є особливою, а тому потребує індивідуального підходу у вихованні. Перед батьками постає нелегке, проте надзвичайно важливе завдання – навчитися розуміти, якою є ваша дитина для того, аби допомогти розвинути їй власну унікальність.

Психологиня благодійного фонду “Рідні” Олеся Верман коментує: “Для кращого розуміння своїх дітей батькам, насамперед, потрібно усвідомити і проаналізувати свої глибинні переконання та установки щодо власної ролі батьківства. Діти - не наша власність, вони не зобов’язані реалізовувати наші мрії, у всьому з нами погоджуватись”.

Варто зазначити, що все залежить від вікових особливостей дітей. Детальніше про це у наступних статтях, а поки ділимося з вами дієвими порадами, які допоможуть навчитися розуміти дітей.

1. Вчіться ставити запитання своїм дітям. Ось приклади питань: “Що тебе сьогодні найбільше здивувало? Що принесло тобі сьогодні почуття радості, а що засмутило?” Відповіді на ці запитання можуть дати вам значно більше інформації від ваших дітей, ніж звичайне питання: “Як справи?”

2. Будьте уважними до того, що розповідає вам дитина. Якщо ваше “Угу” є лише механічним підтвердженням почутого, а в суть ви не вникаєте, то будьте готові, що наступного разу отримаєте механічну відповідь: “У мене все нормально”.

3. Не намагайтеся пригадати власний сценарій виховання з дитинства. Уявіть себе на місці дитини, проаналізуйте ситуацію, запропонуйте компроміс. Так дитина почуватиметься спокійніше та комфортніше.

4. Проводьте більше часу з дитиною. Виділіть щонайменше 30 хвилин щодня і проведіть цей час разом. Це може бути спільна прогулянка, читання, приготування вечері. Повірте, це принесе значно більше користі, ніж просто перебування поруч протягом дня, коли увага кожного зосереджена переважно на телефоні чи іншому гаджеті.

5. Дозвольте дітям висловлювати власні емоції. Допоможіть їм розібратися у тому, чому вони так поводяться, що їх турбує. Адже за істерикою, сльозами та поганим настроєм може ховатися серйозна проблема, яку потрібно проговорити.

Пам`ятайте, що немає однакових дітей або чарівної кнопки, яка підійде у всіх ситуаціях, адже кожна дитина різна і має свої потреби та особливості. Діти - це гості у нашому домі, яких ми зустрічаємо з вдячністю. Частіше кажіть своїй дитині фразу: “Дякую, що ти у мене є”. Адже основне завдання батьків - усвідомити унікальність дітей, надати усі ресурси для розвитку потенціалу, підтримати у пошуку власного шляху та відпустити у самостійне життя.

 

Гаряча лінія фонду:
0 800 300 484