18 лютого 2021 р.
Як це бути наставником?
Як це бути наставником?

Про любов, відповідальність та підтримку

Минулого року ми випустили перший набір наставників, які успішно пройшли навчання та відвідують дітей з інтернатних закладів. Напередодні старту відбору другої хвилі наставників, ми вирішили поділитися з вами відгуками наших наставників, які вже пройшли увесь шлях та ощасливили не одну дитину.
«Я щаслива, що взяла участь у такому класному соціальному проекті та стала наставницею! Ще з дитинства мої батьки часто розповідали про те, як живеться діткам, які позбавлені батьківського піклування, і ми завжди старались їм допомагати. Якийсь час ми навіть думали взяти таку дитину до нас в сім‘ю. З часом, коли я виросла, я багато думала про те, як я можу допомогти таким діткам. Коли я побачила інформацію про наставництво від благодійного фонду «Рідні», то одразу зрозуміла: це саме те, що мені потрібно! Так я стала наставницею для дівчинки Насті з ліцею «Просвіта». Ми швидко знайшли контакт одна з одною, хоча спочатку їй було трохи важко та незвично. Настя розповідає мені про своїх рідних та друзів, а я розповідаю їй про те, як проходить мій день та що у мене нового. Найбільше я запам`ятала день, коли вчила Настю кататись на ковзанах. Вона була по-справжньому щасливою! Для мене найбільша радість - це бачити її щирі емоції та запал в очах. Від цього я стаю щасливіша, адже розумію, якою класною справою я займаюсь. Хочеться залучити до цього всіх своїх знайомих, бо це дуже круто, і я сподіваюсь, що хоча б частина моїх друзів стануть наставниками для діток, які все ще чекають на своїх рідних!» - розповідає наставниця Христина Грисько.
«Я став наставником для хлопчика Ігора, який навчається у ліцеї «Просвіта». Ми з ним непогано ладнаємо, саме тому мені понад усе хочеться стати для нього надійним другом. Зі своєю сторони я завжди підтримуватиму його та даруватиму нові знання, досвід та емоції, адже наставництво - це про любов, відповідальність, турботу та підтримку» - ділиться наставник Роман Стадник.
«На початку, коли вже підписала договір і мала можливість зустрітися з Іллею, відчувала страх і дуже довго відтягувала. Боялася бути нецікавою для дитини, однак ми швидко знайшли контакт. Ілля дуже активний та непосидючий хлопчик і я дуже хочу зробити його будні насиченими та стати для нього надійною опорою» - зізнається наставниця Оксана Денис.
«Бути наставником означає постійно працювати над собою, розкриватись з різних сторін, згадувати своє дитинство та проявляти своє добро щодня. Важливо завжди уважно прислухатися до дітей та намагатися помічати проблеми або ж питання, які їх турбують, вловлювати їх настрій та бути поруч в будь-якій ситуації. Я пишаюся нашими наставниками, які з великим запалом та бажанням відвідують діток та проводять з ними час та намагають зробити їх дитинство щасливим. Кожен з них підійшов до питання наставництва відповідально та обдумано і це одразу було помітно. Неймовірно приємно бачити усміхнених та щасливих дітей разом із їх наставниками. Радію за діток, які отримали таких хороших друзів, необхідну підтримку та опору – наших чудових наставників» - коментує менеджерка проекту “Наставництво” Анастасія Єрастова.
Пам`ятайте, що наставництво - це можливість змінити життя дітей з інституційних закладів. Даруючи своє тепло, любов та увагу, ви стаєте для них надійним тилом та опорою та робите їх щасливішими!
Заохочуємо вас ставати наставниками вже сьогодні. Для цього необхідно заповнити АНКЕТУ.

Гаряча лінія фонду:
0 800 300 484