17 лютого 2022 р.
Спонтанний прояв доброти
Спонтанний прояв доброти

Як навчити дітей робити добрі справи?

17 лютого – свято спонтанного прояву доброти і чудовий час для того, щоб започаткувати у своїх сім’ях нові і теплі традиції творення добра.

Такі поняття як вдячність, доброта та турбота не з’являються миттєво і не формуються «на вимогу». Сьогодні ми розповімо про ті кроки, які батькам необхідно здійснювати для того, щоб розвинути у своїх дітях навичку робити добрі вчинки.

• Перш за все, йдеться про цілісність і власний приклад.
Як і у всьому, що стосується виховання, починати батьки мають з себе. Якщо в «дорослих» розмовах батьки переважно стверджують, що світ жорстокий, наголошують на тому,що дбати у ньому треба тільки про себе та що про допомогу просять одні аферисти, то дивно очікувати від дітей іншого ставлення.

• По-друге, варто частіше говорити про добрі справи.
До прикладу, помічати добрі вчинки у фільмах, у щоденних історіях дітей. Батькам слід пояснити дітям, що навичка робити добро іншим – це те, що покращує внутрішній стан та підвищує рівень щастя. За бажанням можна створити щоденник доброти і разом з дитиною щодня обговорювати та записувати її добрі справи.

• Потрібно частіше практикувати добрі справи і пам’ятати, що починати варто з найближчих рідних. Якщо ж ви вихователь ДБСТ чи опікун і дітей у вас багато, то це чудова можливість зіграти у «таємного друга».

Суть гри:
• Напишіть на картках імена усіх членів сім’ї.
• Складіть картки у мішечок.
• Витягніть картки по черзі, не зачитуючи імена уголос.
• З цього моменту ви стаєте таємним другом для людини (її ім’я на картці, яку ви обрали). Це означає, що протягом певного часу ви маєте приділяти цій людині більше уваги та робити приємності.
• По закінченню запланованого часу, обговоріть усі разом чого вас навчила ця гра.

І на останок, підсвічуйте своєю увагою те, що добрі вчинки можуть бути дуже простими і від того не менш дієвими. Часто, щира усмішка, влучна похвала чи комплімент можуть покращити настрій іншої людини на весь день.

Сформуйте свій сімейний або ж власний список добрих справ. До прикладу, підтримайте фонд «Рідні» на сайті або ж зареєструйтесь волонтером фонду чи розкажіть про один з проєктів у соціальних мережах.

Автор: Олеся Верман - психолог фонду

Гаряча лінія фонду:
0 800 300 484