18 жовтня 2022 р.
Рідні святкують 10 років
Рідні святкують 10 років

День народження благодійного фонду “Рідні”

Благодійному фонду «Рідні», що підтримує дітей-сиріт, дітей позбавлених батьківського піклування та дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах, виповнилось 10 років.

За роки діяльності більше тисячі сімей отримали матеріальну та психологічну допомогу від спеціалістів, понад 900 дітей взяли участь в освітніх та психологічних проектах та більше 900 фахівців отримали цінні знання для подальшої роботи з дітьми. Команді фонду, за участі благодійників, партнерів та волонтерів, вдалося втілити більше 150 масштабних проектів та ініціатив, спрямованих на всебічну підтримку сімей та дітей. Фонд співпрацює з представниками урядів Італії, Польщі та Швейцарії , а також з міжнародними партнерами.

Усі ці роки Рідні системно втілює в життя свою глобальну мету – щоб кожна дитина зростала в любові, безпеці та у сімейному середовищі. З нагоди річниці, пригадаємо як все починалось та які добрі справи вдалося втілити за роки діяльності.

Історія фонду починається з 2012 року. Тоді наш Засновник Юрій Федорів втілив свою ідею в життя й створив фонд задля допомоги та підтримки дітей-сиріт. Перша назва фонду була “Діаконія” ( у перекладі «милосердя»). Саме тоді команда фонду почала систематично втілювати профорієнтаційні та освітні програми для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, а також проекти підтримки дітей та сімей з вразливих категорій населення.

"Кожна дитина має значно вищі шанси стати хорошою і успішною людиною, якщо вона росте в сім’ї з любов’ю та правильним духовним вихованням. Тому мета роботи Фонду Рідні - збудувати у Львові ефективну робочу модель піклування та підтримки дітей-сиріт. В майбутньому ми будемо намагатись перенести цю модель на всю Україну разом з іншими благодійними фондами та усіма бажаючими долучитись до цієї роботи" - розповідає Юрій Федорів.

Перший дитячий будинок сімейного типу за підтримки фонду запрацював у 2016 році, а другий відкрив свої двері для 10 дітей вже у 2018 році. Відтоді організація дбає про благополуччя та дозвілля 20 дітей, які там проживають.

У 2020 році відбулися зміни. Фонд отримав назву “Рідні ” і постав перед серйозним викликом - Covid-19. “Головний напрямок роботи Фонду Рідні – бути на варті дитинства. Але тоді ми вирішили подбати про наших лікарів, які щодня рятують й дитячі життя, зокрема. Тому ми об`єдналися з бізнесом та партнерами і придбали 20 апаратів штучної вентиляції легень та 1800 захисних костюмів для медиків Львова задля боротьби з коронавірусом”- розповідає директор Мар`яна Романяк.

Незважаючи на усі виклики, протягом років цінності та місія фонду залишалися незмінними. Серед них безпека та благополуччя кожної дитини, а також глобальна мета - подолання сирітства та розвиток інституту сім’ї.

Для цього психологи та вся команда регулярно надають дітям та дорослим психологічну, соціальну та освітню підтримку. А юристи забезпечують консультаційний супровід усиновлювачів, батьків-вихователів та прийомних сімей.

Повномасштабна війна внесла корективи у діяльність фонду. “Рідні” скерували усі зусилля задля підтримки та адресної допомоги сім'ям та дітям, які опинились у складних життєвих обставинах через війну, а також дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування. Команді вдалося забезпечити гуманітарну допомогу для 27 міст та 15 областей України та покрити понад 500 індивідуальних запитів на продукти харчування, одяг та засоби гігієни для сімей, які вимушено залишили свій дім та тих, хто проживає поблизу лінії війни.

Одним із наймасштабніших проектів, завдяки якому ми дбаємо про безпеку та благополуччя дітей, є Центр підтримки дітей та сімей “Рідні”. Проект було втілено 2 роки тому в співпраці з містом та партнерами. Тут перебувають діти, яких з різних причин вилучили з родин. На жаль, у зв`язку з війною таких дітей значно побільшало. «Для того, аби мінімізувати стрес дитини, яку вилучили з сім`ї, було створено місце з максимально сімейними та комфортними умовами, яке кардинально відрізняється від умов інтернату. Звісно, ми хочемо, щоб діти залишалися у сім'ях, тому фахівці Центру працюють з батьками у яких вилучили дітей, з сім'ями, які перебувають у складних життєвих обставинах та роблять все для того, аби запобігти вилученню дітей або ж їх якнайшвидшому поверненню до рідних” - розповідає Мар`яна Романяк.

У фонду є ще одна грандіозна мета. Команда планує втілити проект під назвою “Спільнота”. Він має на меті забезпечити комплексну підтримку та розвиток молоді, допомогти розірвати коло сирітства та підготувати підлітків до самостійного життя.

“Саме тут тимчасово проживатиме молодь віком від 16 до 23 років. Серед них діти з інституційних закладів, сімейних форм виховання та з сімей СЖО, які постраждали від війни, зі Львова та інших міст України. Основна мета - створити безпечне місце та комплексну систему розвитку і підтримки для молоді, забезпечити її духовне зростання. Діти, що проживатимуть в “Спільноті”, окрім навчання в освітніх закладах, займатимуться створенням та реалізацією проектів для вирішення соціальних проблем. У майбутньому вони зможуть стати фахівцями та приєднаються до команди муніципального та регіонального розвитку. Зараз ми у пошуку партнерів, які разом з нами подбають про щасливе майбутнє наших дітей ” - розповідає Мар`яна Романяк.

Команда фонду щиро вдячна всім, хто усі ці роки допомагав підтримувати українських дітей.

“Рідні” – благодійний фонд, місією якого є подолання сирітства та розвиток інституту сім’ї. Фонд працює задля безпеки та благополуччя дітей-сиріт, дітей позбавлених батьківської опіки та дітей, сім’ї яких опинилися в складних життєвих обставинах.

Підтримати діяльність фонду та дізнатися більше можна на сайті ridni.org.ua.

Гаряча лінія фонду:
0 800 300 484