15 березня 2021 р.
Психологічна підтримка дітей в інституційних закладах
Психологічна підтримка дітей в інституційних закладах

Допомога у адаптації

Психологічна підтримка - один з ключовий напрямів діяльності нашого Фонду. Команда наших професійних психологів працює з дітками у 5-ти закладах в межах Львова та області. Своїми враженнями готова поділитися психолог Фонду Галина Ях: «Мені дуже подобається працювати з дітьми, бо зазвичай від них багато зворотнього зв'язку. Вони дуже безпосередні. Їхні емоції на поверхні - як відчувають, так і поводяться.

Якщо узагальнити, то переважно у більшості дітей, які перебувають в інституційних закладах, наявна соціальна депривація, затримка психо-моторного розвитку, порушення мовлення. У багатьох з них ми спостерігаємо порушення емоційної, поведінкової регуляції, високий рівень тривожності. Тому моя робота, перш за все, спрямована на зниження внутрішньої напруги, зниження рівня тривоги, розвитку пізнавальних процесів, розвитку дрібної та великої моторики, регулювання поведінки та емоцій.

Варто зазначити, що будь які зміни і розвиток нових навичок неможливий без встановлення емоційного зв'язку з дитиною і забезпечення їй безпечного простору. І на це може піти багато часу. Ми повинні розуміти, що діти не з добра потрапили в інституційні заклади, що у них вже є негативний досвід спілкування з дорослими, які могли недостатньо дбати про них, діти могли бачити насильство чи бути їхніми жертвами.

Тому першим завданням у роботі з ними - це встановлення довірливих стосунків: з кимось це може статися за хвилину, з кимось - місяць. Тут необхідний індивідуальний підхід до кожної дитини.

Коли вони починають до тебе посміхатися, давати зворотній зв'язок, починають бавитись з тобою, проявляти ініціативу, виділяти, що їм більше подобається робити, то я розумію, що вони уже починають більше розуміти себе і досліджувати світ навколо. І це, насправді, приносить багато ресурсу і бажання працювати далі».

Кожного тижня наші психологи відвідують заклади, у яких проживають діти з різними життєвими історіями, адже ми розуміємо наскільки важливо для них отримати вчасну психологічну підтримку для того, аби сформувати власну емоційну стійкість.

Психологічна підтримка дітей в інституційних закладах - фото 589
Гаряча лінія фонду:
0 800 300 484