Про травматичний досвід
Психологиня БФ «Рідні» Ірина Ферко розпочала серію лекцій та інтерактивних зустрічей з вихователями Центру підтримки дітей та сімей «Рідні» стосовно особливостей роботи з дітьми дошкільного віку.
«Працюючи з маленькими дітьми в центрі «Рідні» чи в будь-якому іншому інституційному закладі, дуже важливо розуміти, що вони потрапляють туди вже з власним травматичним досвідом. Це може бути фізичний та емоційний біль, який вони зазнали з боку дорослих: знехтування життєво необхідними потребами чи біль втрати близької людини.
Ми можемо навіть не уявляти собі, що довелося пережити цим дітям перш, аніж потрапити у заклад, адже ззовні це часто непомітно. Саме тому, вихователям необхідно з повагою відноситись до минулого досвіду дітей та знати особливості дитячого розвитку в контексті травми.
Під час першої лекції «Коло турботи», ми вчились розпізнавати базові потреби дітей та адекватно реагувати на них. Говорили про важливість дитячих сліз, емоційне приєднання вихователя до дитини та про дитячу потребу перебувати поруч із надійним, безпечним та стабільним дорослим.
У другій лекції «Дитячі агресії» ми говорили про причини виникнення агресій у дітей, вчасне розпізнавання, реагування та адекватну реакцію на них. Про те, як вихователі можуть навчити дітей екологічно виходити з агресивних станів» - розповідає психологиня.
Все це ми робимо для того, щоб підсилити команду Центру та допомогти їм запобігти вторинній та третинній травматизації дітей.