14 січня 2022 р.
Чому важливо створювати патронатні сім`ї?
Чому важливо створювати патронатні сім`ї?

Створення максимально сімейних умов для дітей

Сьогодні розповідаємо про те, чому важливо створювати патронатні сім`ї. Перш за все, варто нагадати, що патронатна сім’я – тимчасова форма влаштування, яка передбачає виховання та тимчасовий догляд дітей на період подолання батьками чи опікунами складних життєвих обставин. Термін перебування дитини в сім’ї патронатного вихователя не може перевищувати трьох місяців.

Патронатна сім`я створюються за згоди всіх членів родини патронатного вихователя, який бере на себе таку відповідальність. Для цього він або вона має пройти спеціальний курс підготовки для того, аби якісно виконувати обов'язки патронатного вихователя на професійній основі.

За даними Міністерства соціальної політики, у 2021 році в Україні налічувалось близько 220 сімей патронатних вихователів. Понад 1 000 дітей отримали послуги патронату, з них близько 44 % повернулося до рідних сімей, 48 % було влаштовано до закладів сімейних форм виховання, і лише 8 % – до інституційних закладів.

Така форма влаштування вважається однією з найкращих, адже діти зростають в умовах, що є максимально наближеними до сімейних та мають шанс уникнути повторної травматизації, яку могли б зазнати в інституційних закладах чи інших установах.

Корисні посилання:

Що таке патронат?

Етапи створення

Заявка на патронат

Постанова Кабінету Міністрів України стосовно патронатних сімей

Гаряча лінія фонду:
0 800 300 484