UK
Ridni x UNICEF

Благодійний фонд «Рідні» спільно з Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) втілює проект “Підсилення спроможності громад задля благополуччя дітей” за фінансової підтримки Федерального міністерства економічного співробітництва і розвитку Німеччини (BMZ) через державний банк розвитку KfW, Австрійської Агенції Розвитку (ADA) та уряду Франції.

Основними напрямами нашої роботи у цьому проекті є комплексна підтримка сімей з вразливих категорій населення, популяризація усиновлення та сімейних форм виховання, а ткож підвищення компетенцій соціальних працівників та фахівців, що працюють з дітьми та їх батьками.

Крім того, у нас продовжує функціонувати гаряча лінія з питань усиновлення, сімейних форм виховання та патронату у Львівській та Закарпатській областях, де фахівці надають юридичну та психологічну консультації.

Для цього зателефонуйте 0 800 300 484

Проект здійснюється у 3-ох областях - Львівській, Чернівецькій та Закарпатській.

20 червня 2024 р.
«Дати майбутнє»
20 червня 2024 р.
«Дати майбутнє»

Історія Олени - жінки, яка стала прийомною мамою для трьох сестер

Читати далі

6 червня 2024 р.
Підбиваємо підсумки нашого спільного проєкту з Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ).
6 червня 2024 р.
Підбиваємо підсумки нашого спільного проєкту з Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ).

Спільно ми втілюємо проєкт «Підсилення спроможності громад задля благополуччя дітей».

Цілий рік ми працюємо задля забезпечення найкращих інтересів кожної дитини та їх сімей.

Ще одним напрямком нашої роботи стала популяризація сімейних форм виховання. Наші юристи, психологи та фахівці супроводжували сімʼї на шляху до прийняття дитини у сімʼю.

За рік роботи ми організували два масштабні форуми - один у Ужгороді, інший у Львові. Мета цих подій була підняття теми та пошук рішень щодо влаштування дитини, позбавленої батьківського піклування у сімʼю.

Наші фахівці у Львівській та Закарпатській областях допомогли понад 5 тисячам сімей та дітям, які опинилися в складних життєвих обставинах (СЖО).

Психологи надали психосоціальну підтримку понад 40 тисячам дітям, підліткам та їх батькам.

Дякуємо нашим партнерам за можливість втілювати такий важливий проєкт, адже лише в синергії з сильними ми можемо творити якісні результати задля забезпечення найкращих інтересів кожної української дитини.

3 червня 2024 р.
Ділимося відповідями на найчастіші питання про усиновлення дітей
3 червня 2024 р.
Ділимося відповідями на найчастіші питання про усиновлення дітей

Детально розповів Алім Умероджа - юрист благодійного фонду "Рідні"

Чи можливе усиновлення з-за кордону?

На жаль, під час воєнного стану та протягом трьох місяців після його припинення або скасування діяльність з усиновлення дітей за межами України, не здійснюються, крім випадків, коли кандидат в усиновлювачі є родичем дитини, кандидати в усиновлювачі виявили бажання усиновити дитину, яка є рідним братом/сестрою раніше усиновленої ними дитини або коли один із подружжя виявив бажання усиновити дитину другого з подружжя.

Однак, реалізувати Ваше право на прийняття до себе в сім’ю дитини, Ви можете на території України.

А що ж дітьми, які зараз проживають за кордоном?

Усиновлення дітей, які тимчасово перебувають закордоном можливе, проте відбувається трошки довше. Для цього необхідно так само звернутись у Службу у справах дітей та її працівники зобов’язані організувати знайомство з дитиною або безпосередньої відвідуванням дитини за місцем її перебування або в режимі відеоконференції , а після прийняття кандидатами рішення про усиновлення такої дитини, служба у справах дітей організовує повернення дитини на територію України.

Проте процедура такого прийняття дещо ускладнена необхідністю виїзду кандидатів за кордон з метою встановлення контакту з дітьми.

 

Чи можна усиновити дитину, якщо ви проживаєте в ореднованій квартирі та які саме вимоги до житла?

Якщо Ви проживаєте у орендованій квартирі чи будинку, яка має достатню площу, є можливість виділити окрему кімнату для дитини - тоді це не стане перешкодою для прийняття дитини до себе в сім’ю. Важливо лише при цьому мати належно оформлені відносини з власником житла, наприклад договір оренди, який надає Вам право проживати у помешканні.

Огляд житла - важливий етап, який проходять усі, хто наважився прийняти дитину в родину, проте не варто переживати, викликати клінінгову компанію та терміново робити ремонт. Важливим при огляді є саме умови в яких дитина буде проживати, чи буде в неї свій простір та чи житло придатне для життя з дитиною, є безпечним для неї.

Домашні улюбленці також не є перешкодою для прийняття дитини і жодних документів на них вам не потрібно, головне лише аби у дитини не було алергії на них.

 

Який необхідний строк для прийняття дитини в сімʼю?

Загалом немає чітко визначених термінів в які відбувається прийняття дитини, проте ми впевнені, що якщо ви дійсно маєте бажання прийняти дитину в родину, ви пройдете цей процес доволі швидко.

Спочатку вам необхідно звернутись у службу у справах дітей, де ви отримаєте усі вказівки щодо необхідних документів. Щодо документів, то це стандартний перелік, отримання яких не викликає жодних труднощів. Наприклад Вам необхідно буде отримати такий документ як довідка про стан здоров’я. Перелік необхідних лікарів в яких потрібно пройти обстеження є не дуже маленьким, проте, якщо взятись за цю справу, її можливо зробити в межах 1 тижня. Довідка про наявність судимості замовляється онлайн та отримати її можливо протягом 3 робочих днів.

 

Скільки потрібно заробляти аби прийняти дитини до себе в сім’ю?

Одним з необхідних документів для усиновлення дитини є довідка про доходи за останній 6 місяців. Так, офіційний середньомісячний дохід вашої сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні 6 місяців не може бути меншим за розмір прожиткового мінімуму – 3028 грн.

Розмір таких доходів не є встановленим, але загально прийнятим є щоб на кожного члена родини був дохід один прожитковий мінімум – 3028 грн.

 

Якщо у вас залишилися питання телефонуйте на нашу гарячу лінію і отримайте консультацію від юриста нашого фонду Аліма Умероджа.

📞0 800 300 484

7 травня 2024 р.
«Нам завжди говорили, що ми – сім'я»
7 травня 2024 р.
«Нам завжди говорили, що ми – сім'я»

Історія Анастасії - вихованки дитячого будинку сімейного типу

15 березня 2024 р.
Захід щодо розвитку та підтримки послуги патронату над дитиною
15 березня 2024 р.
Захід щодо розвитку та підтримки послуги патронату над дитиною

Провели в Ужгороді в співпраці з Службою у справах дітей

Патронат над дитиною - це тимчасовий догляд та виховання дитини в сім'ї патронатного вихователя на період подолання її власною сімʼєю складних життєвих обставин.

Минулого тижня на події в Ужгороді обговорили наступні питання: як громадам працювати над створенням патронатних родин, як розпочинати пошуки кандидатів у вихователі, та яку підтримку надають новоствореним родинам.

Дорожню карту патронату в Закарпатській області представила керівниця Служби у справах дітей Світлана Якімеліна.

Юрист БФ «Рідні» детально розповів про всі юридичні аспекти патронату над дитиною, як можна стати патронатним вихователем, які терміни перебування дитини в патронатній сім’ї, яку підтримку такій сімейній формі виховання надають держава, область і громада.

Власним досвідом створення патронатних родин поділилися Марія Павліха та Марія Попдякуник.

Захід, присвячений розвитку та впровадженню послуги патронату над дитиною організували БФ «Рідні», Служба у справах дітей Закарпатської ОВА спільно з Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

18 лютого 2024 р.
Заняття для дітей, підліткові та батьківські клуби
18 лютого 2024 р.
Заняття для дітей, підліткові та батьківські клуби

проводять психологи БФ «Рідні» в межах спільного проекту з Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ).

На зустрічах усі бажаючі можуть дізнатись як впоратись з стресом та тривожністю, навчитись краще розуміти свої емоції та потреби через ігри та майстер-класи.

Наші фахівці володіють інноваційними методиками та постійно розвиваються, що є запорукою успішної роботи.

Якщо вам цікаво дізнатися розклад занять, що відбуваються у Львівській, Волинській, Івано-Франківській та Закарпатській областях, напишіть нам і ми надішлемо детальну інформацію.

16 лютого 2024 р.
Що таке супервізія і кому вона потрібна?
16 лютого 2024 р.
Що таке супервізія і кому вона потрібна?

Професійна підтримка для фахівців

Супервізія - це професійна підтримка фахівців, що працюють у сфері «людина-людина». Кожен, хто обирає професію, спрямовану на допомогу іншим людям, має розуміти і вміти працювати з власними проблемами, а також періодично звертатися за допомогою до своїх колег.

Супервізія є невід’ємною складовою в багатьох професійних галузях, особливо в психології, педагогіці, соціальній роботі та інших сферах.

Проходження супервізій допомагає не тільки розвʼязати труднощі та проблеми, які виникають під час виконання посадових обовʼязків, а й шукати нові шляхи покращення стандартів роботи.

📌Супервізія - це можливість розібрати складні робочі випадки, виявити проблеми у роботі та отримати допомогу у їх вирішенні, отримати емоційну підтримку, знизити рівень стресу, удосконалити власні навички та обмінятися досвідом і спільними переживаннями з колегами.

Завдяки супервізії фахівці постійно вдосконалюються та підвищується ефективність їхньої роботи.

Розвиток фахівців, що працюють з дітьми та їх сімʼями - наш пріоритет, адже ми дбаємо про благополучне майбутнє дітей🧸💛

7 лютого 2024 р.
Кейс-менеджмент
7 лютого 2024 р.
Кейс-менеджмент

Спосіб організації надання соціальних послуг.

Цей підхід спрямований на вирішення складних життєвих ситуацій, де потрібна індивідуальна підтримка та планова робота з кожним випадком.

До основних принципів кейс-менеджменту належать: оцінка потреб, планування дій, координація зусиль та моніторинг результатів. Це означає, що спеціаліст працює не лише з окремим клієнтом, а й залучає відповідних фахівців та ресурси, щоб забезпечити найефективнішу допомогу.

Під час тренінгів для соціальних фахівців 17-18 січня в Самборі та 24-25 січня в Стрию, ми говорили про технологію та етапи ведення випадку, ролі та функції фахівця з соціальної роботи, а також про комунікативну компетентність фахівця, що веде випадок.

6 лютого 2024 р.
Як прийомні дівчата адаптовувалися у сім'ї Дрималовських?
6 лютого 2024 р.
Як прийомні дівчата адаптовувалися у сім'ї Дрималовських?

«Одна прийшла з дитбудинку, інша ― з біологічної сім’ї»

Читати далі

6 лютого 2024 р.
Як сім’я Дрималовських прийняла у сім'ю двох дівчаток?
6 лютого 2024 р.
Як сім’я Дрималовських прийняла у сім'ю двох дівчаток?

«Ідея взяти дитину у родину супроводжувала все життя»

Читати далі

1 лютого 2024 р.
Підтримуємо фахівців, що працюють з дітьми
1 лютого 2024 р.
Підтримуємо фахівців, що працюють з дітьми

Навчання за методикою «Терапевтичний їжачок».

16 січня в Берегове та 18 в Тячеві, ми провели навчання для фахівців соціальної сфери по роботі з методикою «Терапевтичний їжачок».

23 січня відбулося вручення сертифікатів про проходження навчання за методикою «Терапевтичний їжачок» психологам у місті Луцьк.

Учасники поділилися з нами враженнями від роботи з методикою.

✨«Мені сподобалось, що їжачків двоє - більший та менший, і вони можуть взаємодіяти. Я працюю з інклюзивними дітьми, і саме такі іграшки на руку - це необхідність, адже діти можуть проектувати їх на себе та своїх батьків», - Тетяна.

✨«Найбільше запамʼяталась вправа їжачок-гроза, завдяки ній діти легко йдуть на контакт», - Ірина.

✨«Я працюю з інклюзивними дітьми, для них, як і для внутрішньо переміщених дітей чудово підійшла методика «Терапевтичний їжачок», вона стала для мене поштовхом в роботі», - Полінарія.

Нам надзвичайно цінно отримувати від вас зворотній звʼязок, тому якщо ви проходили наші навчання, діліться враженнями.

7 грудня 2023 р.
Життя родини після усиновлення
7 грудня 2023 р.
Життя родини після усиновлення

Продовження історії Ольги Бартиш - мами-усиновительки дівчинки Уми

читайте у матеріалі від Zaxid.net

7 грудня 2023 р.
Ольги Бартиш розповіла власну історію усиновлення
7 грудня 2023 р.
Ольги Бартиш розповіла власну історію усиновлення

Також пояснила, до чого готуватися людям, які хочуть подарувати сім’ю дитині, позбавленій батьківського піклування

читати далі

7 грудня 2023 р.
Коли ти на правильному шляху, то все виходить
7 грудня 2023 р.
Коли ти на правильному шляху, то все виходить

Дізнайтеся історію Ірини Заремби - мами 8-річного хлопчика у матеріалі від Твоє Місто

читати далі

7 грудня 2023 р.
Як стати сім’єю для дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування?
7 грудня 2023 р.
Як стати сім’єю для дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування?

Читайте у статті від Твоє Місто

Детальніше

7 грудня 2023 р.
Як відбувається процес усиновлення під час війни?
7 грудня 2023 р.
Як відбувається процес усиновлення під час війни?

Деталі розповіли юристи благодійного фонду «Рідні» у статті Zaxid.net

Дізнатися більше

14 листопада 2023 р.
Поява дитини у родині. Очікування vs реальність.
14 листопада 2023 р.
Поява дитини у родині. Очікування vs реальність.

YouTube трансляція

Разом з вами ми обговорили тему очікувань батьків, які наважились прийняти дитину в родину та як все відбувається насправді.

Переглянте запис трансляції за посиланням:https://www.youtube.com/live/oRC0JvanHnQ?si=B_fsWQnTU5jasSic

Спікери заходу:

▫️Анна Синицька, психолог фонду - розповість про особливості емоційного і психологічного стану батьків та дітей.

▫️Вікторія Дрималовська, мама двох прийомних донечок - розповість про власний досвід прийняття дітей в сім'ю.

Модератор заходу Любов Матвейченко - радник Благодійного фонду «Рідні».

Підписуйтеся на наш YouTube канал та вмикайте сповіщення щоб не пропускати нові відео!

16 жовтня 2023 р.
Життя дитини: інтернат чи сімейне виховання.
16 жовтня 2023 р.
Життя дитини: інтернат чи сімейне виховання.

Про відмінності розповідає психологиня Олеся Верман.

Читати далі

11 жовтня 2023 р.
Як війна в Україні вплинула на процес усиновлення
11 жовтня 2023 р.
Як війна в Україні вплинула на процес усиновлення

Деталі розповідають юристи благодійного фонду «Рідні».

Читати далі

9 жовтня 2023 р.
Онлайн зустріч "Родина для кожної дитини"
9 жовтня 2023 р.
Онлайн зустріч "Родина для кожної дитини"

Гени чи середовище, що важливіше у формуванні дитини?

11 жовтня, о 19:00 ми провели онлайн-трансляцію на YouTube🔥

Разом з вами ми обговорили питання минулого дітей, таємниці усиновлення, важливості виховання та підтримки, а також зміну звичного життя після усиновлення.

✨Анна Синицька, психолог фонду - розповіла про особливості емоційного і психологічного стану усиновлюваних дітей та як підтримати себе і дитину.

✨Алім Умероджа, юрист фонду - розказав про правові аспекти усиновлення, права та обов'язки батьків-усиновителів.

✨Ольга Бартиш - мама трьох дітей, що удочерила дівчинку ромської національності - поділилася власним досвідом усиновлення та розкаже про важливість родинного оточення для дітей.

Переглянути запис трансляції ви можете на нашому YouTube!

6 жовтня 2023 р.
Альтернативи інтернату: розповсюджені форми сімейного виховання в Україні
6 жовтня 2023 р.
Альтернативи інтернату: розповсюджені форми сімейного виховання в Україні

Про особливості кожної з форм

читайте у статті від Zaxid.net

10 вересня 2023 р.
Благодійний фонд "Рідні" та Служба у справах дітей Закарпатської ОВА розпочали співпрацю
10 вересня 2023 р.
Благодійний фонд "Рідні" та Служба у справах дітей Закарпатської ОВА розпочали співпрацю

8 вересня на Закарпатті відбувся брифінг.

Під час брифінгу начальниця служби у справах дітей Закарпатської ОВА Світлана Якімеліна та операційна директорка БФ «Рідні» Марта Грицик розповіли про співпрацю та спільні заходи спрямовані на забезпечення благополуччя дітей.

«Зараз у нашому регіоні 309 сімей опинилися в складних життєвих обставинах. Це стається через різні причини, проте однаково важко й негативно впливає на дітей», – повідомила Світлана Якімеліна.

БФ «Рідні» не лише надає необхідну допомогу сім’ям, а й займається підготовкою кваліфікованих спеціалістів.

«Ми активно працюємо над навчанням фахівців з соціальної роботи, проводимо офлайн та онлайн тренінги, де тренер розкриває теми міждисциплінарного підходу. Такі офлайн навчання уже відбулись у Ужгороді та Мукачеві, а також декілька онлайн. Протягом наступних місяців ми плануємо охопити усі регіони Закарпаття та якомога більшу кількість фахівців, які працюють з сім’ями з дітьми.
За період від липня 2023 року нам вдалося виявити та охопити підтримкою близько 500 батьків та дітей», – розповіла Марта Грицик.

На брифінгу також нагадали, що одним із способів підтримки дітей і родин, які перебувають у складних життєвих обставинах, є створення патронатних сімей.

Щоб дізнатися більше телефонуйте на нашу гарячу лінію за номером 0 800 300 484.

22 серпня 2023 р.
"Сімейний фестиваль" у Моршині та Славську
22 серпня 2023 р.
"Сімейний фестиваль" у Моршині та Славську

Уже цих вихідних✨

Протягом дня ви зможете відпочити всією сім’єю та подбати про своє ментальне здоров’я.
В програмі заходу:
- цікаві ігри;
- творчі майстерні на будь-який смак;
- майстер-класи з хімії, робототехніки;
- міні-лекції та презентації для батьків;
- консультації з психологами, медичними працівниками, педагогами;
- розіграш подарунків.

📍26 серпня - м. Моршин, амфітеатр міського парку.
📍27 серпня - смт. Славське, вул. Шептицького 3, народний дім.

22 серпня 2023 р.
Відбулися перші "Сімейні фестивалі"
22 серпня 2023 р.
Відбулися перші "Сімейні фестивалі"

Організовані спільно з Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ).

Незабутній день з рідними - цікаві ігри, наукові експерименти, музика та танці, дитячий сміх✨

Саме така атмосфера панувала на фестивалях 16 та 17 серпня у Новому Роздолі та Миколаєві.

Дякуємо нашим гостям та партнерам за неймовірні емоції та гарно проведений час🤍

9 серпня 2023 р.
Сімейний фестиваль у Новому Роздолі вже 16 серпня!
9 серпня 2023 р.
Сімейний фестиваль у Новому Роздолі вже 16 серпня!

Дітям - цікаво, батькам - корисно! Запрошуємо Вас, щоб корисно та цікаво провести разом час.

16 серпня, з 15:00 по 19:00.
м.Новий Розділ, проспект Тараса Шевченка.

Проведіть час з рідними - приходьте на «Сімейний фестиваль»💜

Проект реалізується благодійним фондом “Рідні”, Tech StartUp School у партнерстві з Дитячим Фондом ООН (ЮНІСЕФ) за підтримки американського народу через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) і народу Японії.

20 липня 2023 р.
Як допомогти дітям, які зростають без рідних у своїй громаді?
20 липня 2023 р.
Як допомогти дітям, які зростають без рідних у своїй громаді?

Зустріч про сімейні форми виховання.

Благодійний фонд «Рідні» спільно з Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) запрошують усіх, хто задумувався про опіку та виховання дітей, які зростають без батьківського піклування.

Приходьте та дізнайтесь:
- Не усиновленням єдиним. Які існують альтернативні форми сімейного виховання?
- Важливість виховання дитини у родині;
- Юридичні та психологічні аспекти опіки кожної з форм;
- Яку фінансову підтримку надає держава;
- Як забезпечити кращі умови для зростання дітей всередині громади;
- Позитивні результати розвитку сімейних форм виховання у громаді;
- Чому не варто вірити у стереотипи про дітей позбавлених батьківського піклування?

Загалом планується 60 таких подій протягом року у Львівській і Закарпатській областях. Відвідати події можуть усі бажаючі за попередньою реєстрацією.
Розклад подій та посилання на реєстрацію ви можете переглянути в наших соцмережах.

Долучайтесь і проведіть час з користю для себе та своєї родини🤍

7 липня 2023 р.
Відбулося навчання для психологів, соціальних педагогів та інших спеціалістів, дотичних до роботи з дітьми.
7 липня 2023 р.
Відбулося навчання для психологів, соціальних педагогів та інших спеціалістів, дотичних до роботи з дітьми.

Опанували унікальну методику «Їжачки» та гру «РаДіти разом».

15 та 16 липня учасники тренінгу мали змогу підвищити власну кваліфікацію та отримати інноваційний інструментарій та психологічні знання з формування навичок резильєнтної поведінки.

Тренінг проводили Вікторія Назаревич - кандидат психологічних наук, навчально-освітній тренер, психолог вищої кваліфікаційної категорії та Єлизавета Матухно - бакалавр психології, арттерапевт, професійний член Всеукраїнської арттерапевтичної асоціації.

Учасники навчились використовувати терапевтичну іграшку «Їжачки» та психологічну гру «РаДіти разом» для роботи з дітьми та їх батьками із різними ознаками травматичного стресу війни.

Проєкт реалізується Благодійним фондом «Рідні» та Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) за підтримки американського народу через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) і народу Японії.

Гаряча лінія фонду:
0 800 300 484